آریزو 8

مشخصات فنی آریزو ۸

فونیکس آریزو ۸ در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ توسط شرکت مدیران خودرو رونمایی شد. آریزو ۸ جدید ترین و لوکس ترین سدان مونتاژی کشور می باشد که به زودی عرضه خواهد شد.آریزو ۸ تجربه متفاوتی از رانندگی را با یک سدان با ابهت و بزرگ را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد.

آریزو 8

موتور و گیربکس آریزو ۸

این سدان لوکس مجهز به یک پیشرانه ۲ لیتری TGDIمی باشد.  توان قدرتی ۲۵۴ اسب بخار و ۳۹۰ نیوتون متر گشتاور می باشد. این خودرو مجهز به گیربکس ۷ سرعته WDCT همراه با ۳ حالت رانندگی اکو / اسپرت و نرمال می باشد.

سیستم های ترمز و تعلیق

سیستم تعلیق خودرو در محور جلو مک فرسون و در محور عقب سیستم تعلیق مولتی لینک می باشد. سیستم های ترمز در جلو و عقب از نوع دیسکی و مجهز به ABS و EBD و ترمز کمکی BA می باشد.

آریزو 8

ایمنی آریزو ۸

سیستم ایربگ

 • ۱۰ ایربگ جانبی جلو و عقب
 • زانوویی راننده و سرنشین
 •  پرده ای 

همچنین این خودرو به مجموعه‌ای کامل از سیستم های دستیار رانندگی ADAS مجهز می باشد.

آریزو 8

طراحی خارجی 

طراحی خودرو از زبان طراحی چری استفاده شده است که نشان‌دهنده‌ی پیشرفت‌های فناورانه‌ی شرکت چینی چری می باشد. فاصله‌ی محوری آریزو ۸ ۲۷۹۰ میلی‌متر و طول بدنه‌ی آن  برابر ۴۷۸۰ میلی‌متر است.طول بدنه‌ی نسبتا بلند این خودرو موجب  جذابیت ، اعتماد به نفس و لوکس بودن خودرو شده است.

آریزو 8

طراحی بدنه

در نمای جلویی خودرو شاهد چراغ های نسبتا باریک با لنز LED هستیم. که با یک نوار باریک کرومی به هم متصل هستند.خطوط روی کاپوت و سپر و مه شکن های دایره ای شکل و لوگوی با ابهت فونیکس زیبایی نمای جلو را تکمیل کرده.

رینگ های ۱۸ اینچی مشکی و آینه های جانبی و خطوط کشیده بالای درب ها و خطوط حجیم پایین درب ها طراحی خودرو را لوکس و بی نظیر نموده. و اما زیباترین و چشم گیر ترین قیمت خودرو نمای عقب آن است. در طراحی عقب خودرو شامل شیب جذاب شیشه و سقف هستیم. که نمای خودرو را اسپرت تر و جذاب نموده و باعث پختگی و کمال این سدان ممتاز شده.

همچنین طراحی مناسب دیفیوزر ها و خروجی های واقعی دو گانه اگزوز نشان دهنده قدرتمند بودن پیشرانه و طراحی اسپرت و لوکس خودرو شده است.

طراحی کابین

زمانیکه وارد کابین آریزو ۸ می شوید. با لوکس ترین کابینی که در محصولات چری بوده مواجه می شوید.طراحی داخلی همانند طراحی تیگو ۸ پرو بوده ولی با جزئیات و دقت بیشتری طراحی شده. استفاده از طرح چوب در قسمت های رودری و داشبورد  یاد آور خودرو های آلمانیست. نمایشگر سرتاسری کاربردی با تنظیمات متفاوت را شاهدیم.در کنسول وسط دسته دنده الکترونیکی مورد توج است.کلید های تنظیم صندلی روی رو دری ها، دستگیره های درب آلومینیومی و کابین از جنس چرم حس لوکس بودن را القا می کند.

امکانات رفاهی 

سقف آریزو ۸ از نوع پانارومای برقی می باشد. که ظاهری خیره کننده برای سرنشین ایجاد کرده است. صندلی های برقی جلو مجهز به گرم کن و سرد کن  همچنین قابلیت سیو شدن حافظه راننده در ۳ حالت را دارد. که راحتی را برای مصرف کنندگان ایجاد نموده است.

نمایشگر و مالتی مدیا

از دیگر امکانات رفاهی می توان به:

 • دوربین ۳۶۰ درجه
 • نمایشگر لمسی
 • کروز کنترل تطبیقی
 • استارت دکمه ای 
 • انجین استارت
 • ترمز پارک برقی و اتوهلد

اشاره کرد

چراغ های هوشمند

چراغ های جلو از نوع LED با قابلیت تنظیم ارتفاع نور و نور بالای اتوماتیک و دستیار هوشمند 

نمایشگر و مالتی مدیا

آینه آریزو ۸ از نوع الکتروکرومیک می باشد که موجب سهولت دید برای راننده شده.

از دیگر امکانات رفاهی این خودرو

 • قابلیت تنظیم نور فضای کابین
 •  دستیار صوتی
 • قابلیت رانندگی هوشمند
 • تنظیم برقی آینه ها 

قیمت آریزو ۸

این خودرو با قیمت حدید ۲ میلیاردو دویست به بازار عرضه میشود.

شرایط فروش آریزو ۸

هنوز برنامه ی فروشی بابت این خودرو از سمت شرکت مدیران خودرو اعلام نشده است. به محض اعلام شرایط فروش علاقه مندان می توانند با مراجعه به نمایندگی های ستوده و سایت شبکه های اجتماعی ما از شرایط فروش لحظه ای مطلع شوند.