تیگو 8 پرو

تیگو ۸ پرو

طراحی تیگو ۸ پرو

تیگو ۸ پرو کراس اووری شکیل و بی نظیر.

همراه باشید تا این محصول جدید و جذاب مدیران خودرو را با هم بررسی کنیم.

تیگو ۸ پرو در سال ۱۴۰۱ توسط شرکت مدیران خودرو عرضه گردید و وارد بازار ایران شد و این کراس اوور پرطرفدار که قابلیت های آفرودی محدود ، در عین حال راحت و قیمت مناسب تر و دارای آپشن های گوناگون را برای راننده فراهم میکند.اشاره به این موضوع هم بکنیم که در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ مدل AWD )دو دیفرانسیل( این خودرو معرفی و با نام TIGGO 8 PRO MAX  عرضه شد.

تغییرات آپشنی این خودرو با نسخه قبلی خود شبیه به هم بوده و عمده تغییرات این مدل نسبت به مدل قبل ، تغییر باطنی خودرو و اضافه شدن موتور ۲ لیتریGDI  نسبت به نسخه قبلی خود که ۱.۶ لیتری GDI  بوده و همینطور اضافه شدن مشخصه AWD  این خودرو را به یک چهارچرخ قوی تبدیل کرده است.

در تغییرات ظاهری میتوان به این موارد اشاره داشت: افزایش ابعاد جلو پنجره با حاشیه بزرگتر و اضافه شدن رنگ خاکستری ، تغییر در قاب چراغ مه شکن، تغییر طراحی دیفیوزر سپر جلو و عقب – تغییر فرم اگزوزها – تغییر حالت چراغ عقب به رنگ یخی – تغییر لوگوی فونیکس به حروف و کاراکتر فونیکس.

طراحان تیگو ۸ پرو ظاهری جذاب و تهاجمی برای تیگو ۸ در نظر گرفته اند. طراحی جلو پنجره  کشیده و کهکشانی جلوه ای زیبا و چشمگیر به جلوی این خودرو داده وهمینطورخط های کشیده شده بر روی بدنه و همینطور طراحی ساده و شکیل پشت خودرو کاراکتری جدی و مطمئن به تیگو ۸ پرو داده است.

تیگو 8 پرو

ابعاد تیگو ۸ پرو

خودروی تیگو ۸ با طولی به اندازه ای ۴۷۲۲ میلی متر ، عرض به ۱۸۶۰ میلی متر و ارتفاعی به عدد ۱۷۴۵ را دارا می باشد. همچنین فاصله بین دو محور این خودرو ۲۷۱۰ میلی متر می باشد. حاصل این ارقام وزنی به اندازه ی ۱۵۴۱ کیلوگرم بدست امده که مصرف سوخت شهری را به ۸.۶ لیتر و استفاده برون شهری معادل ۵.۷ اعلام شده.

تیگو 8 پرو

مشخصات فنی تیگو ۸ پرو

موتور 

تنوع و ساخت موتور برای مدل تک و دو دیفرانسیل تیگو ۸ مجزا و متفاوت است.برای تیگو ۸ پرو مکس ( دو دیفرانسیل ) از موتوری به حجم ۲ لیتری جی دی آی استفاده شده ، که خروجی به قدرت ۲۵۴ اسب بخار و با گشتاوری به عدد ۳۹۰ نیوتون متر را فراهم می سازد. در مدل تیگو ۸ پرو ( تک دیفرانسیل ) ، موتوری به حجم ۱.۶ لیتری GDI  در نظر گرفته شده که قدرتی با ۱۹۷ اسب بخار و گشتاوری به اندازه ی ۲۹۰ نیوتون متر ایجاد می کند.

گیربکس

گیربکس این کراس اوور ۷ نفره ، جعبه دنده Wet7 D.C.T استفاده شده که همان گیربکس دو کلاچه هفت سرعته تر میباشد که راندمان بیشتری برای خودرو ایجاد کرده.

سیستم تعلیق

در بخش سیستم تعیلق مدل تیگو ۸ پرو و پرو مکس که به ترتیب تک و دو دیفرانسیل می باشد، در محور جلو سیستم  Macpherson به کار گرفته شده و در سیستم تعلیق عقب  multi link استفاده شده است.

تیگو 8 پرو

طراحی خارجی تیگو ۸ پرو

طراحی چراغ ها

طراحی چراغهای جلو خودرو از تکنولوژی LED با ظاهری خشن و جذاب که رخ نمایی می کند بهره گرفته و در نمای پشتی خودرو چراغهایی با همان تکنولوژی L.E.D را داریم. که دیدی بسیار را دارا می باشد و جلوه ای جدید و شکیل به عقب خودرو داده است.

باید اشاره کرد که در خودروی TIGGO 8 PROMAX  چراغ های عقب حالت یخی به خود گرفته است که از دیگر تغییرات این مدل می باشد.

چراغ های کریستالی عقب ، چراغهای راهنمای دینامیک و چراغ های خوشامدگویی ،شامل ۷۲ LED حداکثر نوردهی را فراهم می آورد و فراتر از سطح خود است. منبع نور بسیار قابل تشخیص بوده و نشان از تکنولوژی بالایی دارد. چراغهای راهنمای دینامیک از ۱۲ LED تشکیل شده است در فاصله زمانی یک ثانیه روشن و خاموش می شود و حالت دینامیک آن دو ثانیه طول می کشد.

تیگو 8 پرو
تیگو 8 پرو
تیگو 8 پرو
تیگو 8 پرو

رینگ و لاستیک

رینگ این خودرو ۱۸ اینچ آلمینییومی ۲۴ پره میباشد و جلوه شکیل دارد.

تیگو 8 پرو

رکاب های برقی

رکاب هایی به صورت اتومات برای این خودرو تعبیه شده ، که با باز شدن درها به صورت پیش فرض باز میشوند و همینطور با بسته شدن در جمع خواهند شد.

تیگو 8 پرو

سقف پانارومیک

سقف پانورامیک این خودرو یکی دیگر از آپشنهای چشمگیر تیگو ۸ می باشد ، که سانروف جلویی خودرو در سه حالت تغییر پذیر است.

تیگو 8 پرو

طراحی داخلی تیگو ۸ پرو

در طراحی شکیل و مدرن تیگو ۸ پرو از قبیل ، سیستم همیار راننده ، نور مخفی بر روی داشبورد ، سیستم پخش سفارشی  اشاره داشتکه شخصیت و مزایای این خودرو را مشخص می کند. باید اشاره کرد که داشتن صفحه نمایش با کیفیت تیگو ۸ پرو به اندازه ۲۴ اینچ کشیده روی داشبورد  که امکان تنظیمات تهویه هوا ( گرمایشی و سرمایشی ) را دارا می باشد. و طراحی دسته دنده مدرن و صندلی هایی با طرح چرم از دیگر کاراکتر و ساخته ی داخل کابین می باشد.

داشتن سیستم صوتی با کیفیت از برند سونی از دیگر مشخصات TIGGO 8 PRO می باشد. طراحی سفارشی و پسندیده که برای مشتری قابل اطمینان و همینطور برندی شناخته شده که دارای سبک می باشد.

سیستم خودران تیگو ۸

تیگو ۸ پرو مجهز سیستمADAS  که شامل ۱۳ رادار هوشمند است که با این ۱۳ رادار رانندگی نیمه اتوماتیک خودران  سطح سه را انجام می دهد و علاوه بر آن خودرو مجهز  به کروز کنترل اکتیو – سیستم پایداری کنترل سراشیبی و کنترل فشار باد و دمای لاستیک ها و همینطور سیستم درایو مد و یا رانندگی در سه حالت اسپرت – نرمال – اکونومی را برای راننده فراهم آورده است.

شایان ذکر است در نسخه تیگو ۸ پرو مکس حالت های رانندگی خودرو با توجه به داشتن قابلیتAWD با  مد های MUD,SNOW,OFF ROAD  تکمیل گردیده.

آپشن های رفاهی

داشتن آپشن های رفاهی نظیر کول باکس، شارژر وایرلس، فلیتر N95 سیستم تهویه، دیسپلی تنظیم تهویه هوا برای سرنشینان عقبی، سقف پانارومیک، سیستم صوتی سونی و…  باعث بی رقیب شدن این هیولای ۷ نفره چینی در بازار ایران گردیده.