آریزو۶ پرو (ARRIZO 6 PRO)

آریزو 6 پرو

EXTERIOR DESIGN

طراحی بیرونی

چری آریزو ۶ از طراحی زیبا و هیجان‌انگیزی برخوردار بود و توانست به کمک همین جذابیت‌های ظاهری نظرات بسیاری را به خود جلب نماید.در محصول جدید مدیران‌خودرو یک جلوپنجره بزرگ و نسبتاً ساده جایگزین نمونه سه‌بعدی قبلی شده و طراحی سپر نیز مورد بازنگری اساسی قرار گرفته است.در بخش کناری تغییر و تحول خاصی دیده نمی‌شود اما در انتهای خودرو چراغ‌ها، سپر و صندوق عقب جدید، حالتی خشن‌ و متفاوت را پدید آورده‌اند

INTERIOR DESIGN

طراحی داخلی

چری آریزو ۶ از طراحی زیبا و هیجان‌انگیزی برخوردار بود و توانست به کمک همین جذابیت‌های ظاهری نظرات بسیاری را به خود جلب نماید.در محصول جدید مدیران‌خودرو یک جلوپنجره بزرگ و نسبتاً ساده جایگزین نمونه سه‌بعدی قبلی شده و طراحی سپر نیز مورد بازنگری اساسی قرار گرفته است.در بخش کناری تغییر و تحول خاصی دیده نمی‌شود اما در انتهای خودرو چراغ‌ها، سپر و صندوق عقب جدید، حالتی خشن‌ و متفاوت را پدید آورده‌اندفرمان جدید دی‌کات، اولین چیزی است که به چشم می‌آید. بعد از آن، متوجه تغییر صفحه کیلومتر می‌شویم طوری که دیگر خبری از عقربه‌های آنالوگی نیست و همه چیزش دیجیتالی شده.داشبورد تغییری نکرده ولی ابعاد مانیتور، اندکی بزرگتر شده است. همچنین کنسول مرکزی از نو ساخته شده و تغییر اهرم دنده نیز باعث شده تا جالیوانی‌هایی که قبلا در قسمت پایینی اهرم دنده قرار داشت، حالا به کنار اهرم دنده، نقل مکان کند. حذف پنل لمسی سیستم تهویه مطبوع، سومین نکته‌ای است که در کابین آریزو۶ پرو خودنمایی می‌کند.

پیشرانه

در بخش فنی، فونیکس آریزو ۶ پرو از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو شارژ با قدرت ۱۴۷ اسب بخار و گیربکس CVT 9 سرعته استفاده می کند که در هماهنگی کامل با یکدیگر عمل کرده و شتابگیری خوبی ارائه می دهد. در واقع، این ترکیب توازن خوبی بین سرعت، راحتی و ویژگی های اقتصادی ایجاد می کند.

آپشن های رفاهی

در زمینه آپشن های رفاهی نیز فونیکس آریزو۶ پرو حرف های زیادی برای گفتن دارد. سیستم مولتی مدیا با صفحه نمایش ۱۰.۲۵ اینچی مجهز به مسیریاب همراه با قابلیت به اشتراک گذاری اطلاعات تلفن همراه، قابلیت شارژ بیسیم تلفن همراه، گرم کن صندلی برای هر دو سرنشین جلو، ترمز پارک برقی (EPB) و اتوهلدو سنسور نور از جمله امکانات رفاهی و کاربردی فونیکس آریزو۶ پرو هستند. 

رادار نقطه کور (blind spot detection)

رادار نقطه کور با استفاده از ترکیب تجهیزاتی مانند رادارها و دوربین های نصب شده بر روی خودرو با اسکن فواصل طولی خودرو با سایر خودرو های هم مسیر با آن اقدام می نماید.در صورت وجود وسیله نقلیه ای در نقطه کور خودرو نسبت با اعلام هشدار با روشن شدن نقاط زرد رنگ بر روی آینه جانبی همان سمت اقدام می نماید. اگر خودرو مذکور از حدی به خودرو نزدیک تر گردد سیستم BSD اقدام به اعلام هشدار صوتی می نماید.

آریزو 6 پرو

سیستم هشدار ترافیک جانبی(RCTA)

یکی از چالش برانگیز ترین امور در رانندگی در شهر های شلوغ، خروج به صورت دنده عقب از پارک می باشد. خصوصا اگر خودرو در یک خیابان شلوغ و پر تردد پارک شده باشد.در این زمان سیستم RCTA با اسکن فواصل جانبی انتهای خودرو با طول ۳۰ متر در صورت مشاهده هر جسم متحرکی نسبت به اعلام هشدار صوتی به راننده اقدام می نماید.

آریزو 6 پرو

رادار تعویض لاین (LCA)

دستیار تعویض لاین مانند سیستم هشدار خروج از لاین، از خانواده سیستم های تعویض لاین است.دستیار تعویض لاین مبتنی بر سیستم راداری بر پشت اتوموبیل است.اگر سیستم تشخیص دهد که اتوموبیل ها در نقطه کور هستند یا در حال نزدیک شدن سریع از پشت هستند راننده را با یک علامت می سازد.

آریزو 6 پرو