تیگو ۷ پرو

تیگو ۷ پرو کراس اوور لوکس مدیران خودرو  به عنوان یکی از اعضای خانواده برند فونیکس، با طراحی مطابق با مد روز، تکنولوژی های پیکر بندی شده و تجربه ای ناب از رانندگی لذت بخش و ایمن به میدان آمده است.علاوه بر آن، تیگو ۷ پرو از زبان طراحی جدید خانواده پرو پیروی می کند که با جلو پنجره کهکشانی طرح الماس و چراغ های LED ماتریسی، متمایز می شود. پیکربندی تکنولوژی های تیگو ۷ پرو بسیار پیشرفته تر از هم کلاسانش است.فونیکس تیگو ۷ پرو به عنوان یکی از محبوب‌ترین شاسی بلندهای چینی بازار ایران محسوب می‌شود

مشخصات فنی

سیستم تعلیق

در تعلیق به سبک دیگر کراس اوورهای این رده سیستم مک فرسون در جلو و چنداتصاله در عقب به کار رفته و سواری این خودرو در گزارش هایی که در بازارهای هدف دیگر نوشته شده نسبتاً نرم توصیف شده است.

انتقال دهنده نیرو

سیستم انتقال قدرت ۶ سرعته دو کلاچه جای خود را به جعبه دنده CVT با شبیه سازی ۹ سرعته داده است. این همان جعبه دنده ای است که در آریزو ۶ هم به کار رفته   دهد.

موتور

چری تیگو ۷ پرو مجهز به پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربوشارژ است که این موتور توان تولید نهایت قدرت ۱۵۷ اسب بخار و نهایت گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر را دارد. تا این جا می بینیم که باز هم پیشرانه ۱٫۵ توربو در این خودرو به کار رفته است.

در مجموع، طراحی چری تیگو ۷ پرو نسبت به آن چه پیش تر از این نشان در ایران دیده بودیم بسیار پخته تر و مدرن تر شده است و می توان گفت از نظر طراحی با یک کراس اوور متمایز طرف هستیم که در کلاس خودش می تواند رقیبی جدی برای دیگر خودروها باشد.اگر بخواهیم طراحی چری تیگو ۷ پرو را با تیگو ۷ معمولی مقایسه کنیم باید بگوییم با سبکی کاملاً متفاوت طرف هستیم. چری نیز همانند دیگر خودروسازان چینی پس از الگوبرداری های پیاپی به دنبال سبکی منحصر به فرد در محصولاتش بود و در چری تیگو ۸ پرو و چری تیگو ۷ پرو به بلوغ نسبی طراحی رسید. جلوپنجره بزرگ با زمینه مشبک و طراحی خاص را در جلو می بینیم و چراغ های باریک و کشیده ال ای دی در دو طرف آن قرار گرفته است و فلاپ مشکی رنگ دور خودرو با ورودی های هوای مشکی در جلو به همراه قطعات نقره ای رنگ در دور تا دور خودرو، تضاد رنگی خوبی را به وجود آورده و چهره چری تیگو ۷ پرو را اسپرت تر کرده است.

طراحی داخلی هم متناسب با طراحی بدنه است و با آن چه از چری تا امروز دیده بودیم متفاوت است. سبک طراحی داخلی همان سبکی است که در چری تیگو ۸ پرو هم دیده می شد و متریال به کاررفته هم بر همین اساس کیفیت قابل قبولی دارند. رنگ زمینه در طراحی داخلی مشکی است و طراحی مدرن را در دریچه های سیستم تهویه و دسته دنده می بینیم. در قسمت بار چری تیگو ۷ پرو فضای ۴۷۵ لیتری را داریم که با خواباندن صندلی های ردیف دوم این فضا به ۱۵۰۰ لیتر افزایش می یابد. در مجموع، در مقایسه با چری تیگو ۷ معمولی، در این خودرو فضای سر و پای سرنشینان و همچنین فضای بار به مراتب مناسب تر است.

در کابین چری تیگو ۷ پرو جلوآمپر تمام دیجیتال را داریم و در وسط، سیستم اطلاعات و سرگرمی به وسیله صفحه نمایش افقی و بزرگ در دسترس قرار می گیرد و در قسمت پایین تنظیمات مربوط به سیستم تهویه به وسیله صفحه لمسی انجام می شود. موارد ذکرشده باعث می شوند فضایی مدرن را در این خودرو داشته باشیم

امکانات دیگری مثل شارژر بی‌سیم تلفن همراه، استارت دکمه ای، درِ صندوق برقی، دوربین ۳۶۰ درجه، تنظیم برقی صندلی های جلو، گرم‌کن صندلی های جلو، سیستم فشار باد تایرها TPMS، اتوهلد، ترمز پارک برقی، ۶ کیسه هوا، تهویه اتوماتیک دوکاناله و سقف پانارومیک در این خودرو دیده می شوند.

از دیگر تغییرات تیگو۷ پرو نسبت به نسخه قبل برقی شدن درب صندوق عقب می باشد. که با این تغییرات امکانات بیشتری را به راننده ارائه می دهد.