فونیکس اف ایکس (FX)

فونیکس اف ایکس

بررسی فونیکس اف ایکس
FONIX FX

مدیران خودرو از نسخه مونتاژی جدید خود پرده برداشت. فونیکس اف ایکس در هتل استقلال رونمایی و قیمت گذاری شد.اف ایکس زبان طراحی جدیدی را برای چری معرفی می کند.طراحی خیره کننده، فناوری پیشرو، و تجربه رانندگی جدید توجه همگان را به خود جلب کرده است.یکی از دلایل اصلی استقبال بسیار مثبت از اف ایکس زبان طراحی جسورانه و زیبای آن است. طراحی اف ایکس تهاجمی تر و اسپرت تر شده است.چراغ های کشیده تر و جلوپنجره هندسی چهار ضلعی نمایی مدرن و فضایی را به خود گرفته است.رینگ های پهن و گلگیرهای برجسته با جزئیات نارنجی رنگ خودرویی اسپرت و تهاجمی را نشان می دهد.

فونیکس اف ایکس

مشخصات فنی فونیکس اف ایکس

این خودرو  در دو مدل اکسلنت و پریمیوم می باشد. نسخه اکسلنت از موتور ۱.۵ توربو شارژ و گیربکس ۹ سرعته CVT بهره می بردو نسخه پریمیوم موتور ۱.۶ توربو شارژ و گیربکس ۷ سرعته DCT را داراست.

نسخه اکسلنت

موتور:۱.۵ لیتری توربو

قدرت : ۱۵۴ اسب بخار

گشتاور : ۲۳۰ نیوتون متر

گیربکس : ۹ سرعته CVT

وزن تقریبی : ۱۴۲۰ کیلوگرم

نسخه پریمیوم

موتور:۱.۶ لیتری توربو

قدرت : ۱۹۴ اسب بخار

گشتاور : ۲۹۰ نیوتون متر

گیربکس : ۷ سرعته DCT

وزن تقریبی : ۱۴۴۴ کیلوگرم

فونیکس اف ایکس

طراحی خارجی فونیکس اف ایکس

فونیکس اف ایکس

چراغ های روز توجه همگان را به خود جلب کرده است.چراغ های LED با قدرتی بالا دید بهتری را در شب فراهم می کند

فونیکس اف ایکس

اف ایکس یک شاسی بلند اسپرت با ظاهری جذاب که دارای طول ۴۴۴۰ میلی‌متر، عرض ۱۸۳۰ میلی‌متر، ارتفاع ۱۵۸۸ میلی‌متر و فاصله بین دو محور ۲۶۳۰ میلی‌متری است.

 

فونیکس اف ایکس

رینگ های پهن و گلگیرهای برجسته با طراحی جزئی نارنجی رنگ نشان از اسپرت بودن این خودرو می باشد. فونیکس اف ایکس که با نام امودا ۵ وارد بازار جهانی شد،اولین مدل جهانی برای شرکت چری است، که بر اساس تقاضاهای بین المللی ساخته شده.اف ایکس دارای زبان طراحی هنر در حرکت است.

فونیکس اف ایکس

چراغ های عقب ماتریسی جلوه ای ۳ بعدی ایجاد می کند و یک لمس درخشان در ظاهر خودرویی آینده نگر را نمایان است.

فونیکس اف ایکس

اف ایکس دارای رتبه بندی های ایمنی ۵ ستاره جهانی است.

فونیکس اف ایکس

آینه های اف ایکس با طراحی جذاب و خطوط قرمز رنگ ظاهر یک خودروی اسپرت را نمایان است.رنگ دوم که یک رنگ قرمز بسیار جذاب رنگی متضاد و مکمل برای برجسته کردن برخی جزئیات خودرو استفاده شده است. که این رنگ جذاب را در خطوط زیر درها، هایلایت آینه های جانبی،داخل رینگ ها و در خط سقف خودرو می توان مشاهده کرد.

طراحی داخلی فونیکس اف ایکس

فضای داخلی اف ایکس  به همان اندازه که نمای بیرونی جذابی دارد مورد توجه چشم ها قرار گرفته . در حالی که اف ایکس از زبان طراحی بیرونی متمایز استفاده می کند، داخل آن ظاهری شبیه به برادران بزرگتر خود تیگو ۷ پرو و تیگو ۸ پرو دارد و ۲ صفحه نمایش دوگانه با وضوح بالا که هر کدام ۱۰.۲۵ اینچ می باشد را داراست. روشنایی داخلی جوی چند رنگ، شارژر بی سیم، آکوستیک با کیفیت بالا و موارد دیگر.

فونیکس اف ایکس
فونیکس اف ایکس
فونیکس اف ایکس
فونیکس اف ایکس

صندلی‌های جلوی اسپرت و دارای گرم‌کن و تهویه هستند و  تنظیمات الکتریکی متنوعی برای راحتی راننده و سرنشین ارائه می دهند.

فونیکس اف ایکس