رحمت محمدعلی رئیس اتحادیه سواری کرایه با انتقاد از سهمیه ماهانه ۶۰ لیتری برای اعضای این اتحادیه، اظهار داشت: از شنبه ۲۵ آبان ماه برای تعیین سهمیه مناسب سوخت ۱۵۰۰ تومانی برای رانندگان اتحادیه با دستگاه های مسئول مذاکره می کنیم. بعد از اعلام سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، درخواست ما برای کرایه ها، افزایشی بین ۱۰ تا ۲۰ درصدی برای کرایه سواری ها بین شهری است.
به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که میزان سهمیه بنزین ۴۵ هزار نفر از اعضای اتحادیه که با سواری های کرایه خودراننده در جاده های بین شهری در حال فعالیت هستند، مانند سایر مردم عادی ۶۰ لیتر لحاظ شده و این در شرایطی است که رانندگان ما ماهانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ لیتر مصرف بنزین دارند.
رئیس اتحادیه سواری کرایه در ادامه بیان داشت: از سال گذشته با دستور معاون اول ریاست جمهوری اجازه افزایش نرخ کرایه ها بدون تایید سازمان حمایت را نداشتیم، امسال با تایید دستگاه های نظارتی نرخ کرایه ها ۲۰ درصد افزایش یافت، اما با افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، باید نرخ کرایه ها نیز افزایش یابد.
محمدعلی در ادامه گفت: با بررسی های صورت گرفته اگر سهمیه اصلاح شده برای رانندگان ما کمتر از ۱۰۰۰ لیتر باشد باید نرخ کرایه ۲۰ درصد و اگر بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ لیتر باشد، نرخ کرایه باید ۱۰ درصد افزایش یابد.
وی در پایان تصریح کرد: سهمیه بنزین ۶۰ لیتری رانندگان ما همین امروز به پایان رسیده است و ما از صبح شنبه ۲۵ آبان پیگیر رفع این مشکل بزرگ خواهیم بود.

غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی درباره صدور بیمه نامه شخص ثالث برای خودروها و موتورسیکلت ها اظهار داشت: آمار نشان می دهد که بیشتر خودروها و موتورسیکلت های فاقد بیمه نامه شخص ثالث متعلق به حاشیه شهرها و شهرهای کوچک و حاشیه ای هستند. به نقل از ایرنا، وی در ادامه از راننده محور شدن صدور بیمه شخص ثالث از سال آینده خبر داد و گفت: حدود یک میلیون خودرو و ۹ میلیون موتورسیکلت در کشور فاقد بیمه نامه هستند. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که عامل ۷۵ درصد تصادفات در کشور، اشتباهات و عملکرد انسانی است، بنابراین باید تلاش شود تا رانندگان ناچار به رعایت قوانین رانندگی شده و آمار تصادفات کاهش یابد. رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه افزود: در کشور سالانه ۱۷ هزار کشته و ۳۴۰ هزار نفر مجروح ناشی از تصادفات رانندگی داریم. این تلفات و مصدومان سالانه خسارت های جبران ناپذیری به نظام سلامت، اقتصادی و اجتماعی کشور وارد می کنند. بر اساس آمار بیشتر تصادفات مربوط به گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ است که این موضوع به واسطه تجربه اندک انها در امر رانندگی است. سلیمانی در ادامه درباره صدور بیمه نامه های جدید بیان داشت: در زمان صدور بیمه نامه های جدید به عواملی مانند سن راننده، مدت زمان اخذ گواهینامه، سابقه تصادفات و … توجه شده و حق بیمه بر این اساس تعیین و اخذ می شود. در صورت اجرایی شدن این طرح، بیمه شدگان نیز سود خواهند برد. بر اساس این طرح حق بیمه راننده های پرخطر افزایش می یابد و رانندگان کم خطر از معافیت ها و تخفیفات بیمه ای برخوردار خواهند شد. وی در پایان تصریح کرد: در سال ۹۸ اطلاعات مربوط به رانندگان تکمیل می شود و پس از تکمیل، این طرح در سال ۹۹ اجرایی خواهد شد. لازم به ذکر است که بر اساس برنامه ششم توسعه، شرکت های بیمه ای موظفند بر اساس راننده محور بودن در بیمه شخص ثالث بر هر دستگاه خودرو خسارت بپردازند. در این طرح رانندگان پرخطر که ریسک بالایی دارند حق بیمه بیشتری پرداخت کرده و رانندگان کم خطر و قانونمدار از تخفیفات ویژه بهره مند خواهند شد.

سرهنگ محمدعلی زارع معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا درخصوص رانندگی بدون گواهینامه با موتورسیکلت‌های برقی و موتورسیکلت با حجم کمتر از ۵۰ سی سی اظهار داشت: مشاهده می‌شود که عده‌ای بدون داشتن گواهینامه با موتورسیکلت‌های با حجم کمتر از ۵۰ سی سی و یا برقی اقدام به رانندگی می‌کنند که این امر بر خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

 

وی با اشاره به تبلیغ اشتباه برخی از فروشندگان در خصوص موتورسیکلت‌های برقی یا با حجم کمتر از ۵۰ سی سی بیان کرد: برخی از فروشندگان هنگام فروش به خریداران اعلام می‌کنند که این قبیل وسایل نقلیه به پلاک و گواهینامه نیاز ندارند که این اظهارات خلاف قوانین و مقررات هستند، چراکه براساس قانون هرنوع وسیله نقلیه‌ای که در راه‌های عمومی تردد می‌کنند نیاز به پلاک و گواهینامه دارند.

 

سرهنگ زارع ادامه داد: برخی از موتورسیکلت‌ها در بنادر و بارانداز‌ها برای رفت و آمد‌های کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرند و به موتور‌های پاکشتی معروف هستند. در حال حاضر نیز تعدادی از شهروندان نسبت به خرید موتورسیکلت‌های مذکور و تردد در معابر اقدام می‌کنند که این امر بر خلاف قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

وی تصریح کرد: طبق ماده (۲) آئین نامه راهنمایی و رانندگی و ماده (۱) آیین نامه صدور انواع گواهینامه رانندگی، داشتن پلاک و گواهینامه برای کلیه وسایل نقلیه که در راه‌ها تردد می‌کنند الزامی است و استثنائی ندارد.

 

معاون فنی و مهندسی پلیس راهور ناجا در پایان خاطر نشان کرد: طبق قوانین و مقررات یادشده مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در سراسر کشور از تردد وسایل نقلیه‌ فاقد پلاک و گواهینامه جلوگیری می‌کنند.

خبرهای ضدو‌نقیض درباره کاهش بنزین سوپر در جایگاه‌ها به گوش می‌رسد، خبرهایی که راویانش مردمی هستند که تنها با مشاهدات عینی خود توانسته‌اند، تاییدیه‌ای برای این خبر بگیرند. از طرف دیگر بسیاری این کمبود را دلیلی برای افزایش قیمت این کالا در آینده نزدیک می‌دانند.

اما این سوال مطرح می‌شود آیا واقعا بنزین‌سوپر، این فرآورده نفتی گران در بازار کمیاب شده است و تا چه زمانی ادامه دارد؟ در گزارش زیر سعی داریم به این پرسش‌ها پاسخ دهیم.

نوسان صادرات و توزیع بنزین

همایون صالحی، دبیر انجمن جایگاه‌داران، در گفت‌وگو با «دنیای‌خودرو» با تایید کاهش بنزین‌سوپر در بازار می‌گوید: «در سطح استان تهران در بسیاری از جایگاه‌ها، یا بنزین سوپر وجود ندارد، یا توزیع آن کافی نیست.»

وی ادامه می‌دهد: « درباره سایر استان‌های کشور هم می‌توانم با قاطعیت بگویم آنچنان که باید بنزین سوپر توزیع نمی‌شود.»

صالحی با بیان اینکه صادرات فرآورده‌های نفتی، عامل اصلی کاهش این نوع بنزین است، ادامه می‌دهد: «میزان زیادی از بنزین سوپر تولید‌شده در پالایشگاه این روزها به عراق صادر می‌شود.»

یک سال است که با کمبود مواجهیم 

دبیر انجمن جایگاه‌داران بنزین درپاسخ به این پرسش که دقیقا از چه زمانی با کمبود بنزین روبه‌رو هستیم، می‌گوید: «از حدود یک‌سال پیش فرآیند توزیع بنزین‌سوپر با مشکل مواجه بود اما از حدود دو‌ماه پیش تاکنون، دیگر نظم و ترتیب سابق در توزیع این فرآورده نفتی دیده نمی‌شود و بسیاری از استان‌های کشور هم اصلا توقع توزیع بنزین سوپر را ندارند.»

باید قیمت بنزین سوپر افزایش پیدا کند 

صالحی در پاسخ به این پرسش که آیا امکان افزایش قیمت بنزین سوپر  در آینده بیش‌از آنچه دولت تعیین کرده است، وجود دارد، می‌گوید: «هیچکس نمی‌تواند درباره فرآیند قیمت گذاری فرآورده نفتی به تنهایی سخن بگوید، این مساله بیش از آنکه مربوط به یک وزارتخانه باشد، یک مساله ملی است، اما چیزی که من در جریان آن هستم، این است که مسئولان در وزارت نفت بر این مساله واقف هستند که قیمت فرآورده‌های نفتی مانند بنزین سوپر اکنون بسیار پایین است و باید افزایش یابد.»

واکنش‌ ها 

دبیر انجمن جایگاه‌داران ادامه می‌دهد: «در این مدت، هم برخی مسئولان جایگاه‌ها و هم برخی افراد به کمبود بنزین‌سوپر واکنش نشان دادند.»

وی تاکید می‌کند: «بسیاری از خودروها تنها باید از بنزین‌سوپر استفاده کنند. ما برای حل این شکل مکمل‌هایی با اکتان بالا را وارد پمپ‌بنزین‌ها کردیم. این مکمل‌ها هم میزان احتراق و هم میزان اکتان بنزین‌ را به  آنچه در بنزین‌سوپر استفاده می‌شود، نزدیک می‌کنند.»

البته درباره اینکه چه‌زمانی بنزین‌سوپر به میزان قبلی در جایگاه‌ها توزیع خواهد شد، نمی‌توان به قطعیت سخن گفت و شاید هیچ مقام مسئولی باتوجه به شرایط فعلی نتواند درباره آن نظر دهد.

بالا