معاون وزیر صنعت، از اعمال محدودیت‌های جدید برای جلوگیری از حضور دلال ها در بازار خبر داد و گفت: پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را به هبچ عنوان ندارند.

معاون وزیر صنعت، از اعمال محدودیت‌های جدید برای جلوگیری از حضور دلال ها  در بازار خبر داد و گفت: پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را به هبچ عنوان ندارند.

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه نشست اخیر کمیته خودرو اعلام کرد: مدیریت عرضه خودرو با هدف حذف بسترهای سوداگری مورد بررسی قرار گرفت و علاوه بر افزایش عرضه خودرو توسط خودروسازان، محدودیت هایی برای جلوگیری از حضور دلالان برای ثبت نام خرید خودرو در نظر گرفته شد.

وی با تشریح سرفصل مهمترین مصوبات کمیته خودرو که با حضور نمایندگانی از نهادهای نظارتی و دادستانی کل کشور، سازمان حمایت‌ مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت بازرگانی داخلی، ایدرو، خودروسازان‌ و انجمن خودروسازان برگزارشد، بیان کرد: در جلسه امروز علاوه بر تعیین تکلیف در حوزه مدیریت تقاضا، روش های فروش، نحوه ثبت نام فروش فوق العاده و نحوه ثبت نام پیش فروش و مشارکت در تولید خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

صادقی نیارکی درادامه از اتخاذ تصمیماتی در خصوص عدم خروج خودرو بدون پلاک از خودروسازی و تعیین تکلیف وضعیت خودروهای احتکارشده در پارکینگ ها خبرداد و گفت: محدودیت هایی برای خودروهای فاقد پلاک که در پارکینگ ها قراردارند درنظر گرفته شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین تاکید کرد: پارکینگ ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش از اعمال محدودیت‌های جدید برای متقاضیان خودرو خبرداد و گفت: ۴ مولفه در موقع ثبت نام باید توسط متقاضیان رعایت شود، هر کدملی فقط یک خودرو می تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد. همچنین متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه در فروش فوق العاده سند یکسال در رهن باقی می ماند، افزود: هیچ کدام از قراردادها امکان صلح نخواهد داشت تا مصرف کننده واقعی وارد فرآیند ثبت نام بشود.

وی موضوع دیگر را گارانتی دانست و گفت: اگر خودرویی از شرکت تحویل گرفته بشود و ظرف سه ماه برای سرویس اولیه مراجعه نکند گارانتی آن لغو خواهد شد و شرکت خودروساز حق ارایه سرویس به این خودرو را نخواهد داشت.

وضعیت طرح ترافیک فردا مشخص می‌شود

 سخنگوی شهرداری تهران درخصوص اجرای طرح ترافیک، گفت: فردا آخرین جلسه شهرداری با پلیس راهور صورت می‌گیرد و تصمیمات نهایی اعلام می‌شود.

غلامحسین محمدی در مراسم هفته روابط عمومی ضمن تبریک به همکاران خود در شهرداری تهران، سایر دستگاه‌های اجرایی و صدا و سیما، گفت: درخصوص اجرای طرح ترافیک سوالاتی مطرح شده که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران فردا با پلیس راهور آخرین جلسات خود را برگزار می‌کند و تصمیم نهایی اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: تصمیمات قبلی مبنی بر این بود که از ۲۹ اردیبهشت ماه طرح ترافیک اجرایی خواهد شد، اما فردا در این جلسه تصمیمات نهایی گرفته و به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

محمدی گفت: راهپیمایی روز قدس به صورت خودرویی انجام می‌شود که معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری با پلیس راهور هماهنگی لازم را از فردا انجام خواهد داد و با هماهنگی شورای تبلیغات اسلامی و دستگاه‌های ذینفع برنامه ریزی جمعه آخر ماه مبارک رمضان که روز قدس است صورت خواهد گرفت.

شیوع ویروس کرونا در جهان خسارت های زیادی به کسب و کارهای ریز و درشت وارد کرده است، اما مهم تر از موضوعات اقتصادی، حفظ سلامتی افراد است که در اولویت قرار می گیرد و لازم است که با رعایت پروتکل های بهداشتی اعلامی از سوی وزارت بهداشت، هم به سلامتی خود و هم به حفظ سلامتی دیگران کمک کنیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از فارس، حال باتوجه به این شرایط نکاتی مهم در رابطه با استفاده از خودرو و یا حتی استفاده از کولر خودرو در این روزهای کرونایی وجود دارد که در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد، در شرایطی که فرد مشکوک به داشتن کرونا در ماشین حضور داشته باشد، توصیه ما این است که فرد مشکوک حتما از ماسک استفاده کرده و نکات بهداشتی را رعایت کند و مورد دیگر در رابطه با کولر خودرو در چنین شرایطی، بهتر است که کولر اتومبیل را در حالتی قرار دهیم که هوا را از بیرون گرفته، خنک کند و به داخل ماشین انتقال دهد تا نگرانی‌ در این زمینه وجود نداشته باشد.

شاید شما هم جزو افرادی باشید که ماشینتان را در قسمت ممنوع خیابان پارک کرده اید و سپس مطلع شده اید که پلیس راهنمایی و رانندگی آن را با جرثقیل به پارکینگ منتقل کرده است. حال اگر در حین انجام چنین کاری در صحنه حاضر شوید، در قانون آمده است که ماموران راهنمایی و رانندگی در صورت حضور راننده، حق ندارند خودروی وی را به پارکینگ منتقل کنند. به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران، در قانون آمده است که ماموران راهنمایی و رانندگی در صورت حضور مالک خودرو، حق ندارند وسیله نقلیه او را با جرثقیل به پارکینگ منتقل کنند. در صورت حمل خودرو با جرثقیل توسط ماموران راهنمایی و رانندگی، در تمامی موارد اگر قبل از حمل و یا حتی اگر در حین حمل خودرو مالک آن وسیله نقلیه حاضر شود، ماموران راهنمایی و رانندگی موظف هستند ضمن صدور قبض جریمه، اتومبیل را به وی تحویل دهند. پس باتوجه به این موارد، ماموران راهنمایی و رانندگی نمی توانند پس از حضور شما در محل، اقدام به حمل خودرو و انتقال آن به پارکینگ کنند. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید و مامورین از تحویل خودروی شما امتناع کردند، تنها کافیست به او گوشزد کنید که “مطابق تبره ۲ ماده ۱۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی”، حق انجام چنین کاری و انتقال اتومبیل با جرثقیل به پارکینگ را ندارند.

بالا