محصول جدید مدیران خودرو

X33Sجدید

به زودی منتظر آغاز فروش خودروی X33S AT SPORT باشید.

ایکس۳۳ جدید با تحولی در تجهیزات 

دارای گیربکس AT پنج سرعته 

دارای ESP-HHC-HAC-TCS

تغییرات ظاهری منحصر به فرد سپر-جلو پنجره-رینگ

در حوزه سرقت از وسایل نقلیه، سرقت پلاک هم یکی از جرائمی است که در این حوزه اتفاق افتاده و از آنان سواستفاده می شود، زیرا پلاک هر خودرو به نام صاحب آن بوده و هر اقدامی با این پلاک صورت گیرد، صاحبان اصلی پلاک را مسئول آن کرده و در قبال جرائم احتمالی صورت گرفته، نیاز به پاسخگویی آنان خواهد بود. حال این شرایط در حالی است که خیلی از صاحبان وسایل نقلیه در صورت سرقت پلاک اتومبیل خود و یا حتی مفقود شدن آن، حتی نمی دانند که چه اقدامی باید انجام دهند. در این خصوص سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور نیروی انتظامی توضیحاتی را برای آگاهی صاحبان پلاک های مفقودی و یا سرقت شده ارائه می دهد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، سرهنگ علی محمدی در این خصوص اعلام کرد: هر یک از شهروندانی که پلاک وسیله نقلیه خودشان را مفقود کنند و یا از آنان سرقت شود، قبل از هر اقدامی لازم است که این مورد را به پلیس آگاهی گزارش دهند. شهروندان می‌ توانند با حضور در مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا و ارائه مدارک مورد نیاز برای گرفتن پلاک خود اقدام کنند و در صورت مفقود یا سرقت پلاک خودروی خود، باید همراه وسیله نقلیه به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنند. لازم به ذکر است که ارائه اصل اسناد خودرو اعم از کارت و سند مالکیت، اصل مدرک احراز هویت اعم از شناسنامه جدید یا کارت ملی، مدرک اجراز محل سکونت، ارائه برگ عدم خلافی، پرداخت وجه پلاک برابر تعرفه، ارائه اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر و همچنین ارائه اصل کارت معاینه فنی معتبر الزامی است.

 

به گزارش خبرخودرو، به گفته مدیر دپارتمان طراحی شرکت کیا، شیوع فراگیر کرونا ویروس، روند صنعت طراحی خودرو را متحول خواهد کرد. او گفت خودروسازان کره جنوبی در حال تحقیق بر روی استفاده از مواد ضد ویروس و تولید خودرویی خاص برای حمل و نقل عمومی هستند.

کریم حبیب، رئیس دپارتمان طراحی شرکت کیا گفته است که او و گروهش با الهام از ویروس کرونا، تصمیم گرفته اند که مواد ضد ویروسی را تولید کنند که با قوانین فاصله گذاری اجتماعی منطبق باشد.

کریم حبیب به نقل از امیلیو هررا، مدیرعامل شرکت کیا موتورز در اروپا گفت با توجه به قوانین فاصله گذاری اجتماعی، طراحان خودرو در نظر دارند، خودرویی تمام الکتریک با ابعاد کوچک را جایگزین وسایل نقلیه عمومی کنند.

برند خواهر کیا، هیوندای در ماه مه سال ۲۰۲۰ اعلام کرد به دنبال راهی است که بتواند خودرویی با کابین داخلی ضد ویروس تولید کند. به این صورت که روکش های صندلی قابل جابجایی باشند، به راحتی شسته شوند و از مواد پاک کننده و ضد جرم در ساخت کلیدهای لمسی خودرو استفاده شود. همچنین این خودروها مجهز به لامپ های ماورا بنفش خواهند بود.

گروه هیوندای موتور در وب‌سایت جهانی خود اعلام کرده است؛ «HMG استفاده از مواد ضد ویروسی را گسترش می دهد تا کابین هایی ضد ویروس، ضد باکتری و تمیز داشته باشد.»

بنا بر گفته های گروه هیوندای موتور استفاده از لامپ های ماورا بنفش، نوید دهنده توسعه یک فناوری پیشرفته تراست. HMG در نظر دارد در داخل کابین خودرو از نورهایی با ویژگی استریلیزاسیون استفاده کند.

رئیس شورای رقابت از ابلاغ دستورالعمل قیمت گذاری ۸ محصول دیگر ایران خودرو خبر داد که بر این اساس، خودروهای پژو پارس اتوماتیک تیوفایو، هایما S۵ و S۷، سورن بنزینی، پژو ۲۰۷ دنده ای و اتوماتیک، دنا و دنا پلاس از ۴ تا ۴۸ درصد و متوسط ۲۳ درصد گران می شود.

رضا شیوا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص تعیین دستورالعمل قیمت خودروهای غیر مشمول قیمت گذاری که اخیرا در دستور کار شورای رقابت قرار گرفته است اظهار داشت: بعد از تعیین دستورالعمل خودروهای مشمول قیمت گذاری، شورا به موضوع قیمت خودروهای غیر مشمول ورود و در نهایت دستورالعمل آنها را نیز تعیین کرد.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی جزئیاتی از این خودروها برای بررسی تورم بخشی آنها در اختیار نداشت افزود: بر همین اساس شورای رقابت مجبور شد خود به محاسبه نرخ تورم ارزی این خودروها بپردازد. 

رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه ملاک ما در عملکرد خود دستورالعمل شورای رقابت است تصریح کرد بعد از مقایسه قیمت بهمن ماه ۹۷ توانستیم دستورالعمل قیمت گذاری خودروهای پژو پارس اتوماتیک تیوفایو، هایما S5 و S7 ، سورن بنزینی، پژو ۲۰۷ دنده ای و اتوماتیک، دنا و دنا پلاس را تعیین کنیم.

به گفته شیوا بر اساس دستورالعمل جدید متوسط افزایش قیمت این خودروها ۲۳ درصد بوده است به نحوی که برخی از این خودروها ۴ و برخی تا ۴۸ درصد متناسب با تورم ارزی امکان افزایش قیمت را پیدا کرده اند.

وی در ادامه صحبت های خود با اعلام اینکه اجرای این دستورالعمل از طریق ستاد تنظیم بازار به خودروسازان ابلاغ خواهد شد گفت: خودروساز خود مجاز است که این افزایش قیمت ها را در محصولات خود به صورت متوسط اعمال کند.

وی در خصوص سایر خودروها از جمله محصولات شرکت سایپا گفت: خودروهای غیرمشمول قیمت گذاری شرکت سایپا کوئیک و شاهین هستند که به محض بررسی تورم ارزی آنها دستورالعمل قیمت گذاری این تعداد از خودروها نیز اعلام خواهد شد. علاوه بر این شورای رقابت به مرور به حوزه سایر خودروهای غیر مشمول نیز ورود پیدا کرده و دستورالعمل آنها را نیز تعیین خواهد کرد.

منبع: خبرگداری تسنیم

بالا